Jdi na obsah Jdi na menu

U13: jaro

14. 6. 2016

U13 začala jaro dobře

trenér Lukáš Votruba:"Zápas se z naší strany povedl. Nejsem spokojen s pasáží mezi 10. a 20. minutou, kdy nás evidentně rozhodila branka domácích a nehráli jsme dobře. Nicméně jsme v prvním poločase nasázeli pět branek, ve druhém poločase přidali tři. Na to, že jsme hodně střídali a hráči dostávali prostor bez ohledu na aktuální výkonnost jsme sehráli dobrý zápas. K vidění byly pěkné kombinace, řada gólů i pěkných zakončení. Samozřejmě byly i hluché pasáže, některým borcům se nedařilo dle představ, ale to je sport. Obecně si myslím, že nám vyhovoval fakt, že se hrálo na UMT, míč nám neuskakoval a dalo se lépe kombinovat. Uvidíme, co s námi udělá přírodní trávník."

FK Tatran Kadaň 2 - 8 AFK LoKo Chomutov

branky: 2., 21. a 26. Cerman, 10. a 35. Prošek, 23. a 34. Pokorná, 39. Kostelej

sestava: 1. Charvát - 2. T.Wälzer, 3. Prošek, 4. Kostelej (C), 5. Fryčová, 7. Folwarczny, 10. Houdek, 11. Cerman, 12. Pokorná, 13. Lebduška, 14. Lev

Žáci s Mostem opět bez bodu

trenér Lukáš Votruba: "Dneska jsme bohužel nedokázali nahradit více než polovinu vstřelených gólů (Cerman+Houdek...góly + asistence), které nám scházeli. Co nám však scházelo především, byla přechodová fáze, na hřišti nebyl nikdo, kdo by opakovaně přešel přes hráče nebo dal průnikovou přihrávku. V podstatě jediné, na co jsme se zmohli, byli míče za obranu, a tudy cesta rozhodně nevede. Sice nám to mohlo přinést body, jenže to by na place musela být jiná jízda. Ukázkou toho, že si nevážíme těžce nabitého vedení, je obrat z 1:0 na 1:2 vlastně během minuty. Od všech hráčů očekávám v dalších zápasech zcela jiný přístup, nasazení a hlavně herní pojetí. To, co jsme předvedli dnes, nebude stačit na nikoho! Mosteckým gratuluji. Přesto, že se ani jejich klukům asi nedařilo dle představ, nevypustili jediný souboj a překazili nám řadu dalších možností. My jsme naopak byli zbytečně příjemný hostitel."

AFK LoKo Chomutov 2 - 4 Mostecký FK

branky: 12. a 28. Prošek

sestava: 1. Charvát - 2. T.Wälzer, 3. Prošek, 4. Kostelej (C), 5. Fryčová, 7. Folwarczny, 8. Schlögl, 12. Pokorná, 13. Lebduška, 14. Lev

U13 odehrála skvělé utkání a vyšlápla si na lídra

trenér Lukáš Votruba: "Na Lomské se nám s U13 daří. Porazili jsme tu 5:1 domácí áčko i béčko, nutno podotknout, že šlo obecně o jedny z našich nejlepších výkonů. Dnes jsme předvedli oproti minulému týdnu diametrálně jiný výkon, který nás ještě ponechal v bojích o přední příčky. Tři body však bude nutné potvrdit za týden doma proti Bílině, což bude zatracená výzva. Co budeme potřebovat je nejen potvrdit výsledek z tohoto týdne, ale hlavně výkon. Pokud budeme v tom dnešním pokračovat, nemám o zbytek sezóny obavu."

FK Litvínov "B" 1 - 5 AFK LoKo Chomutov

branky: 18., 22. a 43. Fryčová, 26. Houdek, 56. Lev

sestava: 1. Charvát - 2. T.Wälzer, 4. Kostelej (C), 5. Fryčová, 7. Folwarczny, 10. Houdek, 11. Cerman, 13. Lebduška, 14. Lev

U13 se vrátila do bojů o medaile

trenér Lukáš Votruba: "Dnes jsme určitě spokojen s výkonem, respektive s nasazením. Určitě jsme spokojen s výsledkem, s tím, jak kluci zápas pojali. Přesto je potřeba hledat chyby a nebýt spokojení, a to mi ani nemůžeme. Špatně řešíme řadu herních situací, často hrajeme zbytečně zbrkle, zbavujeme se míče, pálíme pánu bohu do oken... Do konce soutěže jsou cca dva měsíce, zápasy teď už půjdou v rychlém sledu. Je potřeba, abychom byli neustále pozorní a nepolevili. Také bychom potřebovali být kompletní, bohužel nám teď někteří hráči často scházejí, s jedním náhradníkem na zápas to není komfortní. Nicméně jsme to zvládli. Máme šanci na velký úspěch, ale musíme tomu jít naproti, uvidíme... :)"

AFK LoKo Chomutov 1 - 0 FK Bílina

branka: 47. Houdek

sestava: 1. Charvát - 2. T.Wälzer, 4. Kostelej (C)7. Folwarczny, 8. Schlögl, 10. Houdek, 11. Cerman, 13. Lebduška, 14. Lev

Mladší žáci padli po penaltách, v zápase se trápili, Cerman trefil minutu před koncem tyč!

trenér Lukáš Votruba: "Za dnešek jsme na kluky hodně nazlobený. Nefungovalo nic, neplnilo se nic, co jsme si řekli, strašně málo pohybu, zbrklost na míči, pohodlnost, herní nedisciplinovanost, prostě...více jak jeden bod jsme si snad ani nezasloužili. Mohli jsme ho i tak mít, jenže ani největší šance nám tam dnes nespadli."

AFK LoKo Chomutov 1 - 1 (penalty: 5:6) FK Slavoj Žatec

branka: 3. Kostelej

sestava: 1. Charvát - 4. Kostelej (C), 5. Fryčová,  7. Folwarczny, 8. Schlögl, 9. Dědek,  10. Houdek, 11. Cerman, 13. Lebduška, 14. Lev

V Lounech opět bez bodu

trenér Lukáš Votruba:"V Lounech se nám bohužel nedaří. Škoda, že jsme nenavázali na zimní turnaj zde v Lounech, kde jsme domácí za 15 minut porazili 2:0. Bohužel se ukazuje jak moc nám chybí Láďa Prošek. Naše produktivita je teď prachbídná. Nicméně jsme dnes nezahráli zle. Určitě bychom však radši brali body, pochvala od rodičů i soupeře za pěkný zápas je sice fajn, ale po dnešní prohře nějak netěšila :). V tabulce zůstáváme čtvrtí, ale lepí se na nás Louny. Na první místo ztrácíme 6 bodů. V příštím týdnu hostíme Litvínov "A", který o víkendu nečekaně prohrál s Ervěnicemi 2:5!"

FK Seko Louny 3 - 1 AFK LoKo Chomutov

branka: 33. Kostelej

sestava: 1. Charvát - 2. T.Wälzer, 4. Kostelej (C), 5. Fryčová, 7. Folwarczny, 9. Dědek, 10. Houdek, 11. Cerman, 12. Pokorná, 13. Lebduška, 14. Lev

U13 vyhořela v zakončení

trenér Lukáš Votruba:"Co dodat. Kdo zápas viděl, ví. Bohužel. S prvním poločasem není spokojenost, protože jsme si vytvořili malé množství možností. Na druhou stranu jsme neměli moc variant na prostřídání a hráli jsme proti soupeři, který hrát nechtěl, odkopával a bránil v 6 lidech, nebylo snadné se prosadit. Na konci poločasu tam byli světlé momenty, krásná přihrávka Jirky na Vojtu měla vést ke gólu, nádherná střela Fandy by jindy zapadla do sítě...prostě se nedaří. To bylo vidět především ve druhém poločase, kdy jsme měli jasnou převahu a snad 15 jasných gólových šancí, jenže nám chyběl klid a i kvalita v zakončení a nechali jsme vyniknout soupeřovi brankáře. Nedá se svítit. Za týden musíme být efektivnější."

AFK LoKo Chomutov 1 - 2 FK Litvínov "A"

branka: 39. Schlögl

sestava: 1. Charvát - 2. T.Wälzer, 4. Kostelej (C)7. Folwarczny, 8. Schlögl, 9. Dědek, 11. Cerman, 13. Lebduška, 14. Lev

Žáci skórovali pouze z penalty a to nestačilo

Mladším žákům v pokračujícím jarním zápolení nadále chybí ofenzivních opory, a tak se na hrot útoku dnes postavil Tomáš Wälzer. Sázka na netradičního střelce vyšla, když tři body pro LoKotku zařídil hattrickem.

Od úvodu byla patrná kvalita na naší straně, ovšem domácí hrozili z nebezpečných brejků. Oproti podzimu v jejich dresu nastupují dva velicí a silní hráči, kteří fyzicky působí jako patnáctiletí borci. Právě s nimi jsme měli největší starosti. Do vedení nás mohl poslat náš "nový útočník" ovšem v první šanci pálil mimo. Domácí zahrozili, ale Charvát a posléze i obránci zblokovali při možnosti domácích míč na roh. Ervěničtí nás posadili do sedla sami, když hrubou chybou v rozehrávce nabídli míč Wälzerovi, a ten ranou k tyči otevřel skóre 0:1. Na 0:2 pak zvyšoval po pěkné akci Schlögl. Celkově se však hrálo hodně urputně. My jsme v akcích často zbytečně drželi míč a nechali tak soupeře, aby nás sem tam nakopal. Těsně před poločasem pak přišlo snížení, díky jednomu z "obrů" v kádru soupeře.

Do druhého poločasu jsme nevstoupili úplně dobře, nicméně je fakt, že Charvát měl ve druhém poločase výrazně méně práce, než v poločase prvním. Přesto, že domácí točili na hřišti snad 20 hráčů a my měli "jen" dva náhradníky, nadále jsme byli aktivnější. Jen bylo třeba kontrolovat brejky soupeře. Definitivní rozhodnutí přišlo mezi 40. a 47. minutou, kdy se dvakrát prosadil Tomáš Wälzer a zkompletoval hattrick. Definitivní tečku přidal trestný kop Cermana na 5:1.

SK Ervěnice Jirkov 1 - 5 AFK LoKo Chomutov

branka: 15., 40. a 47. T.Wälzer, 22. Schlögl, 56. Cerman

sestava: 1. Charvát - 2. T.Wälzer, 4. Kostelej (C), 5. Fryčová, 7. Folwarczny, 8. Schlögl, 11. Cerman, 13. Lebduška, 14. Lev

Mladší žáci jasně přehráli Kadaň

trenér Lukáš Votruba: "Dnes mohu klukům vytknout snad jen velké množství promarněných gólových šancí. Bylo chvílemi až neskutečné, co dokážeme zazdít. S tím se ale potýkáme celé jaro. Kdyby duel dnes dopadl dvojnásobným rozdílem, nemohli by kadaňští říct slovo proti. I oni měli dvě dobré příležitosti, ale v těch podržel Vojta Schlögl. Důležité bylo, že jsme rychle potvrdili vedení druhou brankou a mohli utkání odehrát v klidu."

AFK LoKo Chomutov 8 - 0 FK Tatran Kadaň

branky: 45., 48. a 55. Kostelej, 9. a 43. Cerman, 8. Pokorná, 23. Lev (P), 42. Houdek

sestava: 1. Schlögl - 2. T.Wälzer, 4. Kostelej (C)5. Fryčová, 7. Folwarczny, 9. Dědek, 10. Houdek, 11. Cerman, 12. Pokorná, 13. Lebduška, 14. Lev

LoKotka i potřetí v sezóně zvládla derby, Junior vedl, ale domácí ještě do poločasu otočili

trenér Lukáš Votruba: "Dnes jsme určitě rádi za 3 body do tabulky, protože vítězství s Juniorem na jaře je cenné. Navíc jsme poměrně dobře bránili, Chomutov měl přes zajímavou herní kombinaci minimum brankových příležitostí. Kluci se směrem vpřed trápili, ale dozadu dnes byli krom úvodní čtvrthodiny soustředění. Scházela nám především kvalita v přechodové fázi a klid na míči. Velké množství zkažených přihrávek a především mnohdy slabší pohyb v křídelních prostorech. Uvidíme jak zvládneme závěr sezóny, kdy máme tři nejlepší celky soutěže v řadě. Navíc nám stále schází kanonýr Prošek, Tomáš Houdek dnes nedohrál zápas a je otázkou zda bude v závěru soutěže k dispozici. Stejně tak přejeme brzké uzdravení i chomutovskému Filipu Krásovi, který se v závěru zápasu zranil."

AFK LoKo Chomutov 3 - 1 Junior Chomutov

branky: 14. Cerman, 19. Lebduška, 22. Folwarczny

sestava: 1. Charvát - 2. T.Wälzer, 4. Kostelej (C)5. Fryčová, 7. Folwarczny, 9. Dědek, 10. Houdek, 11. Cerman, 12. Pokorná, 13. Lebduška, 14. Lev

Jasně lepší Most přišel v závěru o dva body, LoKotka předvedla neskutečný obrat!

Po třech vítězstvích v řadě se mladší žáci opět přiblížili na dostřel třetímu místu v tabulce. Do karet jim navíc hrála sobotní prohra Bíliny s áčkem Litvínova. My jsme však nastoupili na půdě prvního celku tabulky, který předvádí velice dobré výkony.

Úvod zápasu byl plný nepřesností s obou stran, nicméně jsme nijak nezalezli a snažili se aktivně překonat soupeře. Bohužel jsme však v 7. minutě špatně vyřešili útočnou akci, Folwarcznyho rozehrávku vystihl soupeř, Kostelej nestihl zatáhnout za záchranou brzdu, míč se dostal ke střelci Uhlířovi, který přes nohu Lebdušky dostal míč do odkryté branky - 1:0. Hrálo se pak dlouho ve středu pole, do naší první větší šance se dostal Lev, ale mířil o metr vedle. Další tutovku si připsali domácí, naši obránci opět opomněli za svými zády útočníka soupeře, v šanci se však zaskvěl Charvát, který špičkou kopačky vykopl míč na roh. Po pětadvaceti minutách mohla vyrovnat Pokorná. Na hrot vysunutý Kostelej ji našel pěkným centrem za obranou. Nela si skvěle zpracovala z jedné míč a ten chtěla uklidit do sítě. Bombou však trefila jen obličej brankáře domácích. Skóre se o chvíli později měnilo na druhé straně. Dvě minuty před pauzou se opakovala tradiční akce domácích, na jejímž konci byla střela do prázdné branky, 2:0.

Desetiminutový rozhovor v šatně očividně kluky nabudil, bylo z nich cítit, že nedáme kůži lacino. Vše ovšem bylo jinak po necelých třiceti vteřinách druhé půle. Jak Lebduška poctivě ohlídal Uhlíře před týdnem ve Slaném, tak mu Standa dnes pláchl po pár vteřinách druhé půle a po takřka hokejové kličce Charvátovi uklízel míč do odkryté branky - 3:0, všechno špatně. V následujících minutách se sice hrálo nahoru dolů, ale vyloženou šanci si ne a ne připravit. Scházel nám klid, kvalita a i síly. Vždyť drtivá většina borců hrála už druhý zápas. Navíc nám nepomáhal ani průběžný stav, k dramatizaci duelu bylo daleko. Naopak jsme museli hlídat svou branku, aby ze zápasu nebyl debakl. Zdánlivě ztracený zápas změnil tvář 12 minut před koncem. To už očividně znavený Lev najednou rozběhl své nohy, poslal přesně míč do běhu Schlöglovi, který prostřelil brankáře - 3:1. Očividně otřesení domácí znejistili, ale stále neměli důvod k nerozvitě. Ten jim dala až 52. minuta, kdy se po Schlöglově práci dostala k míči Fryčová a podruhé překonala brankáře domácích - 3:2, osm minut do konce. Domácí pak měli jedinečnou možnost, jak průběh zápasu definitivně zlomit na svou stranu. Uhlíř se opět dostal do šance, opět zkoušel hokejovou kličku, jenže tentokrát jej Charvát skvěle vychytal. Odměna za skvělou morálku a dřinu do posledních vteřin přišla dvě minuty před koncem. Lebduška relativně z dálky a relativně z nikterak nebezpečného prostoru nakopl míč směrem na branku a ten k překvapení všech, včetně brankáře Mostu, skončil v šibenici - 3:3! Přesto ještě nebyl konec. V poslední minutě domácí ještě jednou zkusili, jenže skvělý Charvát, i za cenu riskování zdraví, zlikvidoval šanci domácích a remíza byla na světe.

Domácí byli očividně zdecimovaní zpackaným závěrem zápasu. Naopak, psychická výhody teď byla na naší straně. Toho jsme skvěle využili v penaltovém rozstřelu. Kostelej, Cerman i Lebduška se trefili. Až Fryčové pokus nevyšel dle představ. Jenže domácí hned třikrát selhali a vítězství po penaltách bylo na světě.

Most tak přišel o první místo v tabulce, na které se dostali borci z Litvínova "B". Právě je hostíme ve čtvrteční předehrávce na LoKo.

Mostecký FK 3 - 3 (penalty: 2:3) AFK LoKo Chomutov

branky: 48. Schlögl, 52. Fryčová, 58. Lebduška

sestava: 1. Charvát - 4. Kostelej (C), 5. Fryčová,  7. Folwarczny, 8. Schlögl, 10. Houdek, 11. Cerman, 12. Pokorná, 13. Lebduška, 14. Lev

Mladší žáci neměli na přehrání soupeře sílu, po boji padli 3:1

Mladší žáci nastoupili do utkání se soupeřem, se kterým ještě mohli bojovat o třetí příčku v naší skupině KP. Bílina, která dlouho suverénně naší skupinu krajského přeboru vedla, však žádné drama v boji o třetí příčku nepřipustila.

LoKotka dorazili k zápasu bez jediného hráče na střídání (zranění, nemoci, ŠVP) a to ještě všichni borci odehráli minimálně poločas za U15. Dobře se pohybujícího soupeře navíc nakopla hned 3. minuta, kdy po našem nedorazu v obraně lacino skóroval. Nehráli jsme dobře, zdaleka ne dle představ, a navíc jsme, oproti zápasu na LoKo dělali chyby v obraně. Přesto jsme se asi ze třetí možnosti, když předtím slabé střely hostí dokázal domácí brankář pochytat, dostali k vyrovnání. Po jedné z mála pěkných kombinací dostal míč Cerman a křižnou střelou nedal brankáři domácích šanci - 1:1. Více než čtvrthodiny to pak bylo přetahování se o každý míč, hodně soubojů, domácí se tlačili k brance, LoKotka pozorně bránila a vyrážela do brejků. Absence klasického útočníka však byla výrazně znát. K naší smůle jsme pak minutu před poločasem inkasovali podruhé.

I ve druhém poločase se obraz hry v podstatě nezměnil, scházela nám přesnost, kvalita v přechodové fázi, i individuální se prosazení. Navíc nám očividně ve druhém poločase scházela "šťáva"... Domácí tak zápas vedli ke tříbodovému vítězství, i přes naši snahu ohrozit branku, jsme byli víceméně bezzubí. Soupeř pak v závěru Ondem pečetil vítězství na 3:1.

FK Bílina 3 - 1 AFK LoKo Chomutov

branka: 11. Cerman

sestava: 1. Charvát - 2. T.Wälzer, 4. Kostelej (C)7. Folwarczny, 11. Cerman, 12. Pokorná, 13. Lebduška, 14. Lev

LoKotka srdnatě bojovala proti fotbalovějšímu soupeři, dvakrát vedla, rozhodli až zpackané penalty

asistent trenéra Daniel Štol:"V dnešním zápase bych kluky chtěl pochválit za to, co předvedli v zápase.. Do zápasu dali srdce a bojovali až do konce. V prvním poločase jsme nebyli lepším týmem, ale makali jsme a poločas 1:0 byl pro nás skvělý výsledek. Škoda, že kluci prohospodařili ve druhém poločase dvougólové vedení a tím pustili Litvínov zpět do hry. Když jsme vedli ještě 5 minut před koncem 3:2, už jsme věřili ve výhru. Jenže jsme se dopustili několika zbytečných faulů a to nás stálo výhru. Penalty, to už byla loterie. Každopádně bod bereme všema deseti. Klukům chci poděkovat. Dneškem si dokázali, že bojovností mohou dosáhnout pěkných výsledků."

AFK LoKo Chomutov 3 - 3 (penalty: 0:3) FK Litvínov "B"

branky: 25. Folwarczny, 37. T.Wälzer, 48. Schlögl - 38. Vácha, 40. Kotalík, 55. Rjaska

sestava: 1. Charvát - 2. T.Wälzer, 4. Kostelej (C)7. Folwarczny, 8. Schlögl, 9. Dědek, 11. Cerman, 13. Lebduška, 14. Lev